Načítání obsahu...
Blog

Blog

Podporujeme schopné ženy do vedoucích pozic

Podporujeme schopné ženy do vedoucích pozic


Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM), jako nejvýznamnější organizace zastupující ženy v tvůrčích pozicích, členka mezinárodní asociace Femmes Chefs d‘Entreprises Mondiales (FCEM), nominovala paní Ing.Rut Bízkovou na předsedkyni Technologické agentury České republiky. 

TA ČR je zásadní institucí v ČR podporující programy aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. Jako organizační složka státu plní nejenom faktické úkoly spojené s jejím zřízením, ale také je zrcadlem současných priorit a norem v České republice. 


Paní Ing. Bízková spolupracovala s naší ČMAP na projektech podporujících inovativnost v podnikání žen. Jsme přesvědčeny, že je žádoucí, aby osobnost jejího formátu opět stanula v čele TA ČR. 

Kromě mimořádného manažerského výkonu, který odvedla pro TA ČR v letech 2012-16 jako její předsedkyně, se také zabývala genderovou politikou v rámci TA ČR.

Oceňujeme, že již v roce 2015 TAČR přijala a zveřejnila svoji Genderovou politiku. Právě díky Rut Bízkové byla TA ČR první organizace, která zveřejnila genderové zastoupení řešitelů jednotlivých programů. 

V období jejího předsednictví v TA ČR se nejenom kvalitativně změnila genderová politika, ale rozšířila i mezinárodní spolupráce.

Řada našich členek, majitelek malých či středních firem, vnímá úsilí, které Rut Bízková věnuje podpoře inovací a rozvoji vyspělých technologií. Sledujeme důraz, který klade na spolupráci s průmyslem. 


Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek je hrdá na to, že může na předsedkyni TA ČR nominovat paní Ing.Rut Bízkovou. 

Paní Rut Bízková je žena, kterou provází v odborných i společenských kruzích nejvyšší respekt. Je nám známa jako velmi pracovitá, vysoce kompetentní žena pevných zásad. Proto ji nejenom doporučujeme, ale budeme ji i maximálně podporovat, morálně i mediálně. 


Rozhovor s paní Hanou Portovou pro Český Rozhlas
5. 3. 2018

Rozhovor s paní Hanou Portovou pro Český Rozhlas

Majitelka slévárny ALFE BRNO v rozhovoru pro Český rozhlas. Paní Portová je jedinou ženou v České republice, která slévárnu nejen řídí, ale také od roku 1992 vlastní.
Rozhovor s paní Hanou Portovou pro Český Rozhlas
Březnový newsletter ČMAPM
4. 3. 2018

Březnový newsletter ČMAPM

Přinášíme Vám nové číslo newsletteru Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek ! Přejeme příjemné čtení
Březnový newsletter ČMAPM